Szukamy kredytu z komornikiem

Posted By on lut 5, 2014 | 0 comments


Każdego dnia wiele osób zmaga się z zajęciami komorniczymi. Jeden niefrasobliwy ruch w interesach, utrata pracy czy inne losowe zdarzenia są w stanie wprowadzić nie tylko zamęt w finansach, ale doprowadzić do zadłużenia, które będzie windykowane przez komornika. To prawdziwy stres i pętla na szyi, która każdego dnia zaciska się coraz bardziej, wprowadzając zamęt i kompletnie pozbawiając bezpieczeństwa. Oczywistym jest, że najprostszym wyjściem z sytuacji jest całkowita spłata zajęcia komorniczego, ale w takiej sytuacji jest to z natury rzeczy niemały problem.

Działajmy rozważnie

Jak mówi polskie przysłowie, nie ma sytuacji bez wyjścia i dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Tylko rozważne działanie pozwala na uporanie się z tak drastyczną sytuację i odzyskanie równowagi. Powstaje pytanie „skąd wziąć pieniądze?”. Banki będą niedostępne i nawet nie ma co się łudzić, że jakimś trafem, w którymś z nich uda się uzyskać jakąkolwiek kwotę kredytu. Nie ma znaczenia, że na przykład przez wiele lat byliśmy solidnymi klientami, obecnie, jesteśmy na najczarniejszej liście. Jednak i w tym położeniu mamy możliwość zaciągnięcia pożyczki. Koniecznie należy znaleźć oferty pożyczek bez weryfikacji w BIK. Specjalizujące się w tym temacie firmy pożyczkowe nie są tak obwarowane jak banki, a to oznacza, że jeśli faktycznie jesteśmy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie otrzymamy potrzebną sumę pieniędzy.

 

Young couple calculating budget

Podczas poszukiwania należy pomimo wszystko zachować spokój, trzeźwe, racjonalne spojrzenie i realnie oszacować swoje możliwości. Najpierw obliczamy kwotę jaka jest nam potrzebna. Częstym błędem prowadzącym do kolejnych problemów jest branie pożyczki z tak zwaną „górką”. To absolutnie nie pomaga, a wręcz utrudnia wyjście z zadłużenia. Zaciągając pożyczkę, bierzemy na swoje barki konkretne zobowiązanie finansowe, nie dostajemy żadnej sumy w prezencie. Porównajmy oferty kilku instytucji finansowych, sprawdźmy regulaminy, umowy oraz RRSO. Dopiero tak przygotowani przystępujemy do podpisania umowy. Często w tego typu sytuacjach powstaje pytanie o sens pożyczki, skoro nie ma się środków na spłacenie windykowanego długu. Zasadność takiego działania jest bardzo prosta – dług komorniczy rośnie w zastraszającym tempie, konto bankowe jest zablokowane, podobnie jak i część wynagrodzenia, dodatkowo grozi nam zajęcie urządzeń w mieszkaniu, samochodów czy nieruchomości. Spłacając komornika, odsuwa się automatycznie te czarne wizje, które bynajmniej nie są wyssane z palca. Dług oczywiście pozostaje, ponieważ zaciągając pożyczkę, automatycznie się zadłużamy, jednak odzyskujemy równowagę finansową i możliwość dysponowania własnymi środkami finansowymi.

 

Discussing project

Ostatnia deska ratunku

Pożyczki bez weryfikacji w BIK to propozycja, dzięki której nawet najczarniejsze scenariusze mogą zostać zażegnane. To też produkt, który jest skierowany do osób, które nie posiadają stałej umowy o pracę, a przez to są negatywnie weryfikowane przez banki.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *