Parabanki nie takie straszne

Posted By on maj 11, 2014 | 0 comments


Do parabanków idealnie pasuje powiedzenie „Nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Istotnie nie pomagają im wybuchające afery, które podkopują ich wiarygodność, ale z drugiej strony należy na ten problem spojrzeć obiektywnie i zauważyć, że tutaj też działa zasada „czarnej owcy”. Tak naprawdę znamy je wszyscy, a wiele z nich posiada dość dobrze ugruntowaną pozycję na rynku i bardzo pozytywne opinie konsumentów.

Czym jest parabank?

Poprzez pojęcie „parabanku” określa się instytucję, która w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy usługi finansowe, które w większości szczegółów można przyrównać do działalności banków. Innymi słowy – można w nich zaciągnąć pożyczkę lub założyć lokatę. Z resztą słowo „pożyczka” w świecie finansjery odnosi się właśnie do tych nie pochodzących z banków – tam mówimy o kredytach. Tak więc parabankiem będzie każda instytucja pożyczkowa nie będąca bankiem. W tym momencie każdy jest w stanie wymienić kilkanaście, które nie tylko zna, ale być może i korzystał z ich usług. Ich głównym przesłaniem jest zminimalizowanie formalności, udostępnienie środków finansowych osobom, które nie są pozytywnie weryfikowane przez banki, są zadłużone, posiadają negatywne historie kredytowe lub nie posiadają udokumentowanego źródła dochodu. Taki model działania przyciąga klientów i nie można tutaj mówić o jakimkolwiek oszustwie. Największe firmy pożyczkowe nie tylko udostępniają swoje warunki do powszechnego zapoznania, ale również nie ukrywają całkowitego kosztu pożyczki. Istotnie oferty pożyczkowe parabanków są droższe aniżeli te bankowe, jednak z uwagi na wiele udogodnień – między innymi brak sprawdzania w nieprzyjaznych rejestrach – jest to całkowicie zrozumiałe i akceptowane przez klientów.

 

Businessman Stacking Coins In Increasing Order

Uwaga przede wszystkim!

Decydując się na skorzystanie z oferty parabanku, oczywiście należy być uważnym, ale nie mniej ani bardziej niż przy zawieraniu jakichkolwiek umów. Problemem nie jest bowiem brak jasnych zasad – renomowane firmy podają je bez żadnych przekłamań – ale fakt, że nie czytamy umów, nie zwracamy jako pożyczkobiorcy uwagi na szczegółowe zapisy. Dla zachowania bezpieczeństwa wybierajmy wyłącznie te instytucje, które istnieją na rynku od wielu lat, oraz uczciwie szacujmy własne możliwości spłaty, pamiętając, że łączna kwota do spłaty będzie wyższa aniżeli gdyby była ona spłacana tradycyjnemu bankowi. Jeżeli nie mamy pewności, czy wybrana przez nas instytucja jest godna zaufania sprawdźmy, czy to na forach internetowych, czy też we właściwych rejestrach. To, że popularność parabanków nie spadła po wybuchu słynnej i niechlubnej afery w 2012 roku świadczy o dużym zasobie zaufania jakie posiadamy do tych instytucji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *