Na dowód – czy to jeszcze możliwe?

Posted By on sie 5, 2014 | 0 comments


Próbowałeś otrzymać kredyt w swoim banku, ale okazało się, że nie posiadasz wymaganej przez bank zdolności kredytowej? Jesteś w trudnej sytuacji i szybko potrzebujesz zastrzyku gotówki, który szybko postawi Cię na nogi? Nie musisz się już martwić, bo są z tej sytuacji całkiem rozsądne wyjścia, co więcej jest ich z pewnością kilka. Możesz skorzystać z pożyczek pozabankowych, chwilówki przez internet lub pożyczki na dowód bez zaświadczeń.

podpisywanie dokumentów w banku

Zanim zaciągniesz pożyczkę w banku lub firmie pozabankowej dokładnie sprawdź gdzie jest najtaniej. Różnice mogą być ogromne!

Pewnie zastanawiasz się, jak to wszystko działa?

Zacznijmy więc od początku. Trzeba pamiętać, że kredyt bez zaświadczeń w żadnym wypadku nie oznacza kredytu na piękne oczy. Nie byłoby to zgodne z polityką żadnego banku ani instytucji finansowej z sektora pozabankowego. Instytucje finansowe działające na rynku usług finansowych w przypadku wyższych kwot kredytu, które w niektórych firmach sięgają nawet kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, oferują przyspieszoną procedurę kredytową. Owa procedura pozwala na ominięcie takich formalności jak wypełnianie oświadczenia o dochodach, gdzie kredytobiorca musi pokazać ile zarabia oraz najczęściej podaje dane kontaktowe do osoby, która może to potwierdzić – najczęściej do osoby, która jest odpowiedzialna za wypłatę wynagrodzenia. Natomiast zamieszone we wniosku czy formularzu dane są weryfikowane. Zazwyczaj używa się do przelewu na niewielką kwotę (np. 10-15) groszy i na podstawie wykonanego przelewu weryfikowane są dane. Na tej podstawie instytucja finansowa udzielająca pożyczki je akceptuje. Bez wątpienia jest to duża oszczędność czasu, ponieważ zamiast iść do działu księgowego z podpisanie i zapieczętowanie zaświadczenia o dochodach, co trwa zazwyczaj minimum jeden dzień, w ciągu kilkunastu minut uzyskujemy odpowiedź na nasz wniosek pożyczkowy. Takie rozwiązanie skraca cały proces kredytowy, jaki trzeba przejść w tradycyjnej bankowości i sprawia, że środki wypłacane są od ręki podczas jednej wizyty w placówce lub pieniądze przelewane są na nasze konto.  Listę firm oferujących pożyczki pozabankowe wraz z podstawowymi informacjami na temat wymagań weryfikacyjnych można zaleźć pod adresem: http://finansowaparabola.pl/parabanki-lista-firm-oferujacych-pozyczki-pozabankowe.html.

Nie dla wszystkich

Trzeba też sprawdzić dokładnie firmę, która oferuje pożyczki na dowód bez zaświadczeń. Dlaczego? Otóż bardzo często kredyt na dowód jest dostępny, ale tylko dla osób, które mają już historię finansową w konkretnej instytucji finansowej. Jest to pewne zabezpieczenie instytucji finansowych przed nadmiernym ryzykiem braku spłaty kredytu. Zazwyczaj tego typu informacje są dostępne na stronach internetowych pożyczkodawców, warto jednak upewnić się, aby nie okazało się później, że pożyczki nie uda nam się uzyskać. W przypadku natomiast osób, które mogą udokumentować comiesięczne wpływy na konto mogą liczyć na szybką ofertę kredytową, która de facto jest wyższa niż w przypadku osób, które nie mogą tego udokumentować. Uzyskanie kredytu na dowód jest też możliwe, jeżeli w ostatnim czasie spłaciliśmy w terminie nasze zobowiązanie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *